telefon +48 58 620 62 87, 600 350 168

envTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja i Wydawnictwa

Redakcja

  • Projektowanie i inżynieria tekstu
  • Weryfikacja i stylizacja
  • Formatowanie i skład DTP

Wydawnictwa

  • Podręczniki i instrukcje
  • Foldery i ulotki
  • Strony internetowe, katalogi i specyfikacje

Podręcznik Język Angielski dla Marynarzy

 

Zgodnie z przyjętym mottem: „Rozumieć i być rozumianym, aby wykonać pracę na statku bezpiecznie i efektywnie ”Angielski Elementarz Statkowy" dostarcza wszystkim członkom załóg statków morskich, bez względu na ich specjalność czy stanowisko, a ze względu na bezpieczeństwo wspólne, bogaty i szeroki repertuar specjalistycznej terminologii, kluczowych zwrotów oraz wzorów służących do porozumiewania się oszczędnego, ale istotnego dla bezpieczeństwa pracy, życia, statku, ładunku i środowiska.

Podręcznik przygotowuje do Testów z języka angielskiego dla marynarzy ISF Marlins ™

 

Fragmenty recenzji Angielsko Polskiego Elementarza Statkowego „NAMIARY na Morze i Handel - dodatek specjalny - styczeń 2001

 

Elementarz dla wilków morskich

... Ten podręcznik ma wiele zalet, ale pierwsza i zasadnicza to ta, że... jest. Praktycznie bowiem, po raz pierwszy spotykamy się z podręcznikiem językowym przeznaczonym nie tyle dla oficerów, co dla marynarzy szeregowych. Trafia zatem do odbiorcy liczniejszego, a jednocześnie znacznie słabiej radzącego sobie z językiem angielskim, niż oficerowie. Taki odbiorca wymaga jednak zupełnie innego podejścia. Problem ten został jednak przez autora rozwiązany w sposób stanowiący kolejną zaletę książki. Jest ona w pełni dwujęzyczna - obok tekstu angielskiego znajduje się równoważnik polski. Czytelnik ma zatem niezrównaną szansę przyswojenia sobie setek słów, zdań, zwrotów, wykorzystując jednocześnie załączoną kasetę dla właściwego opanowania wymowy.
............

Na koniec warto podkreślić, iż całość narracji odbywa się w specjalistycznym języku środowiska: słownictwo, zwroty, dialogi - żywcem wyjęte ze statkowej codzienności. Zatem to, czego marynarz się nauczy, może natychmiast zweryfikować i wykorzystać przy pracy na pokładzie, czy w maszynie.

Chociaż „Elementarz” zawiera jedynie 88 stron, jest pozycją znaczącą i unikalną. Wypada jedynie mieć nadzieję, iż stanie się przedmiotem szerokiego zainteresowania morskich wilków. (JCP).

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.